CLASS 5A
AP MEDIA POLL
SEPT. 1
1. New Palestine (2-0)
defeated Richmond, 72-7
at Yorktown (2-0) Friday
2. Bloomington South (2-0)
defeated Martinsville, 49-7
at Franklin Central (0-2) Friday
3. Fort Wayne Snider (2-0)
defeated Fort Wayne Luers, 55-27
at Fort Wayne Northrop (1-1) Friday
4. Columbus East (2-0)
defeated Columbus North, 28-21
at Seymour (0-2) Friday
5. Mishawaka (2-0)
defeated Crown Point, 21-0
at Indianapolis Cathedral (1-1) Friday
6. Westfield (2-0)
defeated Southport, 40-36
at Zionsville (2-0) Friday
7. Decatur Central (2-0)
defeated Perry Meridian, 32-25, overtime
at Whiteland (1-1) Friday
8. Zionsville (2-0)
defeated Lebanon, 35-12
vs. Westfield (2-0) Friday
9. Terre Haute South (1-1)
lost to Evansville Reitz, 35-14
at Terre Haute North (1-1) Friday
10. Whiteland (1-1)
lost to Center Grove, 37-0
vs. Decatur Central (2-0) Friday
11. Kokomo (2-0)
defeated Indianapolis Tech, 61-27
at Marion (0-2) Friday
12. Plainfield (1-1)
defeated Terre Haute North, 34-31
at Mooresville (2-0) Friday
12. Terre Haute North (1-1)
lost to Plainfield, 34-31
vs. Terre Haute South (1-1) Friday
12. Fort Wayne North (1-1)
lost to Homestead, 51-28
at Carroll (Fort Wayne) (2-0) Friday
15. Castle (1-1)
defeated New Albany, 45-19
vs. Evansville Reitz (2-0) Friday
16. Lafayette Jeff (2-0)
defeated South Bend St. Joseph, 26-0
vs. McCutcheon (0-2) Friday
IFCA COACHES' POLL
SEPT. 1
1. New Palestine (2-0)
defeated Richmond, 72-7
at Yorktown (2-0) Friday
2. Fort Wayne Snider (2-0)
defeated Fort Wayne Luers, 55-27
at Fort Wayne Northrop (1-1) Friday
3. Columbus East (2-0)
defeated Columbus North, 28-21
at Seymour (0-2) Friday
4. Westfield (2-0)
defeated Southport, 40-36
at Zionsville (2-0) Friday
5. Bloomington South (2-0)
defeated Martinsville, 49-7
at Franklin Central (0-2) Friday
6. Mishawaka (2-0)
defeated Crown Point, 21-0
at Indianapolis Cathedral (1-1) Friday
7. Decatur Central (2-0)
defeated Perry Meridian, 32-25, overtime
at Whiteland (1-1) Friday
8. Whiteland (1-1)
lost to Center Grove, 37-0
vs. Decatur Central (2-0) Friday
8. Zionsville (2-0)
defeated Lebanon, 35-12
vs. Westfield (2-0) Friday
10. Terre Haute South (1-1)
lost to Evansville Reitz, 35-14
at Terre Haute North (1-1) Friday
11. Bloomington North (1-1)
defeated Bedford North Lawrence, 18-14
at Columbus North (1-1) Friday
11. Castle (1-1)
defeated New Albany, 45-19
vs. Evansville Reitz (2-0) Friday
11. Terre Haute North (1-1)
lost to Plainfield, 34-31
vs. Terre Haute South (1-1) Friday