CLASS 4A
AP MEDIA POLL
SEPT. 12
1. Evansville Reitz (5-0)
defeated Evansville Harrison, 34-7
vs. Evansville Memorial (5-0) Friday
2. Lowell (5-0)
defeated Kankakee Valley, 27-13
vs. Highland (2-3) Friday
3. Evansville Central (4-1)
defeated Castle, 44-13
at Evansville Harrison (1-4) Friday
4. New Haven (5-0)
defeated Norwell, 39-6
vs. Columbia City (4-1) Friday
4. NorthWood (4-1)
defeated Wawasee, 32-0
at Northridge (5-0) Friday
6. Greenwood (4-1)
lost to Plainfield, 63-27
vs. Paoli (4-1) Friday
7. Fort Wayne Dwenger (3-2)
lost to Carroll (Fort Wayne), 28-24
at Fort Wayne Concordia (3-2) Friday
8. Northridge (5-0)
defeated Warsaw, 24-6
vs. NorthWood (4-1) Friday
9. East Central (3-2)
defeated Batesville, 51-10
vs. South Dearborn (1-4) Friday
10. Angola (5-0)
defeated Lakeland, 51-13
at Fairfield (1-4) Friday
11. Silver Creek (5-0)
defeated Scottsburg, 34-7
vs. Clarksville (0-5) Friday
12. Marion (4-1)
defeated Richmond, 41-0
at Lafayette Jeff (5-0) Friday
13. Plymouth (4-1)
defeated Elkhart Memorial, 35-6
at Wawasee (1-4) Friday
13. Mishawaka (3-2)
defeated South Bend Clay, 47-0
at Elkhart Central (2-3) Friday
15. Jasper (3-2)
lost to Vincennes Lincoln, 33-20
vs. Princeton (2-3) Friday
16. Culver Academy (4-1)
lost to Brebeuf Jesuit, 17-14
at Heritage (0-5) Friday
16. Pendleton Heights (4-1)
lost to New Palestine, 41-21
at Mount Vernon (Fortville) (2-3) Friday
18. Lebanon (4-1)
defeated Frankfort, 46-0
at Tri-West (1-4) Friday
19. East Noble (3-2)
lost to Leo, 35-21
at Norwell (1-4) Friday
19. Hobart (4-1)
defeated Andrean, 13-10, overtime
vs. Kankakee Valley (3-2) Friday
21. New Prairie (4-1)
defeated Bremen, 61-13
vs. South Bend Riley (3-2) Friday
IFCA COACHES' POLL
SEPT. 12
1. Evansville Reitz (5-0)
defeated Evansville Harrison, 34-7
vs. Evansville Memorial (5-0) Friday
2. Evansville Central (4-1)
defeated Castle, 44-13
at Evansville Harrison (1-4) Friday
3. Lowell (5-0)
defeated Kankakee Valley, 27-13
vs. Highland (2-3) Friday
4. NorthWood (4-1)
defeated Wawasee, 32-0
at Northridge (5-0) Friday
5. New Haven (5-0)
defeated Norwell, 39-6
vs. Columbia City (4-1) Friday
6. Greenwood (4-1)
lost to Plainfield, 63-27
vs. Paoli (4-1) Friday
7. East Central (3-2)
defeated Batesville, 51-10
vs. South Dearborn (1-4) Friday
8. Fort Wayne Dwenger (3-2)
lost to Carroll (Fort Wayne), 28-24
at Fort Wayne Concordia (3-2) Friday
9. Northridge (5-0)
defeated Warsaw, 24-6
vs. NorthWood (4-1) Friday
10. New Prairie (4-1)
defeated Bremen, 61-13
vs. South Bend Riley (3-2) Friday
11. Plymouth (4-1)
defeated Elkhart Memorial, 35-6
at Wawasee (1-4) Friday
12. Hobart (4-1)
defeated Andrean, 13-10, overtime
vs. Kankakee Valley (3-2) Friday
13. Mississinewa (3-2)
lost to Eastbrook, 42-21
vs. Madison-Grant (0-5) Friday
13. Silver Creek (5-0)
defeated Scottsburg, 34-7
vs. Clarksville (0-5) Friday
15. Angola (5-0)
defeated Lakeland, 51-13
at Fairfield (1-4) Friday