CLASS 3A
AP MEDIA POLL
FINAL
1. Evansville Memorial (10-0)
defeated Princeton, 52-14
vs. Vincennes Lincoln (8-2) Friday
2. West Lafayette (10-0)
defeated Calumet, 43-12
vs. Twin Lakes (5-5) Friday
3. Heritage Hills (10-0)
defeated Mount Vernon (Posey), 47-0
at Gibson Southern (8-2) Friday
4. Andrean (9-1)
defeated Benton Central, 49-0
vs. Hanover Central (5-5) Friday
5. Indianapolis Chatard (8-2)
defeated Indianapolis Ritter, 40-7
vs. Rushville (5-4) Friday
6. Brebeuf Jesuit (8-2)
defeated Southmont, 50-14
at Guerin Catholic (6-4) Friday
7. Brownstown Central (9-1)
defeated Corydon Central, 55-13
at Salem (6-4) Friday
8. Gibson Southern (8-2)
defeated Washington, 54-6
vs. Heritage Hills (10-0) Friday
9. Greencastle (8-2)
lost to Danville, 27-7
10. Fort Wayne Luers (6-4)
defeated Heritage, 63-24
at West Noble (8-2) Friday
11. Vincennes Lincoln (8-2)
defeated Pike Central, 56-6
at Evansville Memorial (10-0) Friday
12. Batesville (8-2)
defeated Greensburg, 59-19
vs. Lawrenceburg (5-5) Friday
13. Guerin Catholic (6-4)
defeated Crawfordsville, 49-19
vs. Brebeuf Jesuit (8-2) Friday
14. Mishawaka Marian (6-4)
defeated Fairfield, 42-7
vs. Knox (7-3) Friday
15. Charlestown (7-3)
lost to Salem, 27-20
16. Brown County (2-8)
lost to Monrovia, 69-6
17. Fort Wayne Concordia (5-5)
defeated Lakeland, 28-13
vs. Bellmont (1-9) Friday
18. Greensburg (3-7)
lost to Batesville, 59-19
19. Jimtown (5-5)
lost to Knox, 21-14
19. Maconaquah (8-2)
defeated John Glenn, 48-13
at Tippecanoe Valley (6-4) Friday
19. West Noble (8-2)
defeated Norwell, 28-21
vs. Fort Wayne Luers (6-4) Friday
IFCA COACHES' POLL
FINAL
1. Evansville Memorial (10-0)
defeated Princeton, 52-14
vs. Vincennes Lincoln (8-2) Friday
2. West Lafayette (10-0)
defeated Calumet, 43-12
vs. Twin Lakes (5-5) Friday
3. Indianapolis Chatard (8-2)
defeated Indianapolis Ritter, 40-7
vs. Rushville (5-4) Friday
4. Andrean (9-1)
defeated Benton Central, 49-0
vs. Hanover Central (5-5) Friday
5. Brebeuf Jesuit (8-2)
defeated Southmont, 50-14
at Guerin Catholic (6-4) Friday
6. Heritage Hills (10-0)
defeated Mount Vernon (Posey), 47-0
at Gibson Southern (8-2) Friday
7. Brownstown Central (9-1)
defeated Corydon Central, 55-13
at Salem (6-4) Friday
8. Gibson Southern (8-2)
defeated Washington, 54-6
vs. Heritage Hills (10-0) Friday
9. Fort Wayne Luers (6-4)
defeated Heritage, 63-24
at West Noble (8-2) Friday
10. Fort Wayne Concordia (5-5)
defeated Lakeland, 28-13
vs. Bellmont (1-9) Friday
11. Guerin Catholic (6-4)
defeated Crawfordsville, 49-19
vs. Brebeuf Jesuit (8-2) Friday
12. Blackford (7-3)
defeated Northwestern, 51-0
vs. North Montgomery (4-6) Friday
13. Greencastle (8-2)
lost to Danville, 27-7
13. Vincennes Lincoln (8-2)
defeated Pike Central, 56-6
at Evansville Memorial (10-0) Friday
15. Jimtown (5-5)
lost to Knox, 21-14
16. Batesville (8-2)
defeated Greensburg, 59-19
vs. Lawrenceburg (5-5) Friday
17. Mishawaka Marian (6-4)
defeated Fairfield, 42-7
vs. Knox (7-3) Friday