CLASS 1A
AP MEDIA POLL
SEPT. 12
1. Pioneer (5-0)
defeated North White, 80-0
vs. Triton (4-1) Friday
2. Fountain Central (5-0)
defeated Attica, 48-22
vs. Seeger (2-3) Friday
3. Monroe Central (5-0)
defeated Tri-Central, 56-6
vs. Wes-Del (1-4) Friday
4. Churubusco (5-0)
defeated Prairie Heights, 49-0
vs. Fremont (0-5) Friday
5. Indianapolis Lutheran (4-1)
defeated Park Tudor, 59-16
vs. Indianapolis Scecina (4-1) Friday
6. Eastern Greene (5-0)
defeated Wood Memorial, 52-0
at Perry Central (2-3) Saturday
7. South Adams (5-0)
defeated Wes-Del, 30-0
at Adams Central (3-2) Friday
8. Carroll (Flora) (4-1)
defeated Eastern (Greentown), 47-26
vs. Tri-Central (2-3) Friday
9. Sheridan (4-1)
defeated Clinton Prairie, 63-8
at Taylor (2-3) Friday
10. Lafayette Central Catholic (2-3)
defeated Indianapolis Arlington, 46-26
at Twin Lakes (2-3) Friday
11. North Central (Farmersburg) (5-0)
defeated North Knox, 22-20
vs. Maconaquah (2-3) Friday
12. Southwood (4-1)
defeated Wabash, 63-21
vs. Whitko (0-5) Friday
13. Covenant Christian (5-0)
defeated Indianapolis Tindley, 21-8
vs. Heritage Christian (2-3) Friday
13. Attica (4-1)
lost to Fountain Central, 48-22
vs. North Vermillion (4-1) Friday
15. Indianapolis Shortridge (4-0)
vs. Elkhart Memorial (0-5) Friday
16. North Miami (3-2)
lost to Rochester, 17-7
vs. Caston (1-4) Friday
17. Eastside (3-2)
defeated Garrett, 24-0
at Prairie Heights (0-5) Friday
17. Hagerstown (4-1)
defeated Union County, 39-6
vs. Tri (3-2) Friday
17. West Washington (3-2)
lost to Paoli, 48-0
vs. Tecumseh (2-3) Friday
20. Adams Central (3-2)
defeated Heritage, 49-14
vs. South Adams (5-0) Friday
20. Northfield (4-1)
defeated Manchester, 70-22
vs. Rochester (5-0) Friday
IFCA COACHES' POLL
SEPT. 12
1. Pioneer (5-0)
defeated North White, 80-0
vs. Triton (4-1) Friday
2. Indianapolis Lutheran (4-1)
defeated Park Tudor, 59-16
vs. Indianapolis Scecina (4-1) Friday
3. Churubusco (5-0)
defeated Prairie Heights, 49-0
vs. Fremont (0-5) Friday
4. Monroe Central (5-0)
defeated Tri-Central, 56-6
vs. Wes-Del (1-4) Friday
5. Fountain Central (5-0)
defeated Attica, 48-22
vs. Seeger (2-3) Friday
6. Eastern Greene (5-0)
defeated Wood Memorial, 52-0
at Perry Central (2-3) Saturday
6. Sheridan (4-1)
defeated Clinton Prairie, 63-8
at Taylor (2-3) Friday
8. North Central (Farmersburg) (5-0)
defeated North Knox, 22-20
vs. Maconaquah (2-3) Friday
9. Carroll (Flora) (4-1)
defeated Eastern (Greentown), 47-26
vs. Tri-Central (2-3) Friday
9. South Adams (5-0)
defeated Wes-Del, 30-0
at Adams Central (3-2) Friday
11. Adams Central (3-2)
defeated Heritage, 49-14
vs. South Adams (5-0) Friday
11. Lafayette Central Catholic (2-3)
defeated Indianapolis Arlington, 46-26
at Twin Lakes (2-3) Friday
11. Springs Valley (1-4)
defeated Trinity Lutheran, 56-6
vs. Crawford County (1-4) Friday
14. Eastside (3-2)
defeated Garrett, 24-0
at Prairie Heights (0-5) Friday
14. Indianapolis Shortridge (4-0)
vs. Elkhart Memorial (0-5) Friday