CLASS 6A
SECTIONAL 1 [BRACKET]
Merrillville [4-5] at Crown Point [8-1]
Lafayette Jeff [1-8] at Lake Central [8-1]
SECTIONAL 2 [BRACKET]
Penn [9-0] at Portage [1-8]
Chesterton [5-4] at Valparaiso [2-7]
SECTIONAL 3 [BRACKET]
Fort Wayne Northrop [2-7] at Homestead [7-2]
Carroll (Fort Wayne) [9-0] at Warsaw [5-4]
SECTIONAL 4 [BRACKET]
Carmel [9-0] at Noblesville [5-4]
Hamilton Southeastern [4-5] at Fishers [6-3]
SECTIONAL 5 [BRACKET]
Pike [4-5] at Ben Davis [7-2]
Brownsburg [3-6] at Avon [7-2]
SECTIONAL 6 [BRACKET]
Warren Central [7-2] at North Central (Indianapolis) [0-9]
Lawrence North [1-8] at Lawrence Central [3-6]
SECTIONAL 7 [BRACKET]
Indianapolis Tech [4-3] at Franklin Central [2-7]
Perry Meridian [2-7] at Southport [7-2]
SECTIONAL 8 [BRACKET]
Columbus North [4-5] at Jeffersonville [8-1]
New Albany [1-8] at Center Grove [6-3]
CLASS 5A
SECTIONAL 9 [BRACKET]
Mishawaka [7-2] at South Bend Adams [5-4]
LaPorte [4-5] at Michigan City [4-5]
Munster [7-2] bye
SECTIONAL 10 [BRACKET]
Goshen [0-9] at Elkhart Central [3-6]
Concord [6-3] at Elkhart Memorial [1-8]
SECTIONAL 11 [BRACKET]
Kokomo [6-3] at Harrison (West Lafayette) [6-3]
Westfield [5-4] at McCutcheon [9-0]
SECTIONAL 12 [BRACKET]
Fort Wayne North [3-6] at Fort Wayne Wayne [8-1]
Fort Wayne Snider [7-2] at Huntington North [5-4]
SECTIONAL 13 [BRACKET]
Indianapolis Cathedral [3-5] at Richmond [5-4]
Zionsville [3-6] at Decatur Central [7-2]
Anderson [2-7] bye
SECTIONAL 14 [BRACKET]
Whiteland [6-3] at Franklin [3-6]
Jennings County [1-8] at Floyd Central [5-4]
SECTIONAL 15 [BRACKET]
Bloomington South [8-1] at Bedford North Lawrence [4-5]
Martinsville [6-3] at Bloomington North [4-5]
SECTIONAL 16 [BRACKET]
Evansville North [3-6] at Terre Haute North [4-5]
Terre Haute South [8-1] at Castle [6-3]
CLASS 4A
SECTIONAL 17 [BRACKET]
Lowell [5-4] at Griffith [1-8]
Gary West [1-8] at East Chicago Central [3-6]
Hammond Gavit [2-7] at Hammond Morton [8-1]
Highland [5-4] at Hammond Clark [4-5]
SECTIONAL 18 [BRACKET]
South Bend Riley [1-8] at Kankakee Valley [5-4]
New Prairie [8-1] at South Bend Clay [2-7]
Plymouth [9-0] at South Bend Washington [3-6]
Hobart [3-6] at South Bend St. Joseph [6-2]
SECTIONAL 19 [BRACKET]
Leo [7-2] at Wawasee [6-3]
NorthWood [5-4] at Angola [3-6]
Fort Wayne Dwenger [4-5] at Northridge [7-2]
DeKalb [3-6] at East Noble [6-3]
SECTIONAL 20 [BRACKET]
Columbia City [3-6] at Fort Wayne South [2-7]
New Haven [6-3] at Logansport [2-7]
Norwell [3-6] at Frankfort [2-7]
Jay County [2-7] at Marion [1-8]
SECTIONAL 21 [BRACKET]
New Castle [1-8] bye
New Palestine [9-0] at Muncie Central [4-5]
Mount Vernon (Fortville) [6-3] at Beech Grove [5-4]
Greenfield-Central [4-5] at Pendleton Heights [3-6]
SECTIONAL 22 [BRACKET]
Indianapolis Chatard [7-2] at Lebanon [6-3]
Indianapolis Roncalli [4-5] at Indianapolis Northwest [0-9]
Northview [7-2] at Mooresville [4-5]
Danville [4-5] at Plainfield [2-7]
SECTIONAL 23 [BRACKET]
East Central [6-3] at Greenwood [4-5]
Shelbyville [4-5] at Connersville [4-5]
Madison [5-4] at Franklin County [5-4]
South Dearborn [2-7] at Columbus East [9-0]
SECTIONAL 24 [BRACKET]
Silver Creek [4-4] at Jasper [8-1]
Evansville Central [3-5] at Evansville Harrison [3-6]
Boonville [3-6] at Owen Valley [7-2]
Evansville Reitz [8-1] at Seymour [2-7]
CLASS 3A
SECTIONAL 25 [BRACKET]
Knox [1-8] bye
Gary Roosevelt [1-7] at Calumet [7-2]
John Glenn [7-2] at Mishawaka Marian [7-2]
Hammond [6-3] at Andrean [9-0]
SECTIONAL 26 [BRACKET]
Maconaquah [6-3] at Peru [3-6]
Tippecanoe Valley [1-8] at Culver Academy [3-6]
Rochester [8-1] at Twin Lakes [6-3]
Fairfield [4-5] at Jimtown [6-3]
SECTIONAL 27 [BRACKET]
Garrett [6-3] at Lakeland [2-7]
Whitko [6-3] at Bellmont [5-4]
Fort Wayne Luers [7-2] at Fort Wayne Concordia [4-5]
Heritage [6-3] at West Noble [6-3]
SECTIONAL 28 [BRACKET]
Eastbrook [4-5] at Mississinewa [6-3]
Northwestern [6-3] at Delta [5-4]
Yorktown [8-1] at West Lafayette [7-2]
Blackford [3-6] at Western [2-7]
SECTIONAL 29 [BRACKET]
Crawfordsville [2-7] at Brebeuf Jesuit [6-3]
Tri-West [8-1] at West Vigo [2-7]
Greencastle [3-6] at Edgewood [8-1]
Western Boone [6-3] at North Montgomery [6-3]
SECTIONAL 30 [BRACKET]
Indianapolis Marshall [3-6] at Rushville [3-6]
Hamilton Heights [7-2] at Indian Creek [9-0]
Lawrenceburg [7-2] at Guerin Catholic [6-3]
Greensburg [1-8] at Batesville [7-2]
SECTIONAL 31 [BRACKET]
Mitchell [3-6] at Brown County [0-9]
Salem [4-5] at North Harrison [2-6]
Washington [0-9] at Brownstown Central [9-0]
Corydon Central [6-3] at Charlestown [7-2]
SECTIONAL 32 [BRACKET]
Mount Vernon (Posey) [4-5] at Princeton [3-6]
Evansville Memorial [4-5] at Gibson Southern [8-1]
Pike Central [1-8] at Evansville Bosse [1-8]
Vincennes Lincoln [8-1] at Heritage Hills [8-1]
CLASS 2A
SECTIONAL 33 [BRACKET]
Boone Grove [5-4] at North Newton [3-6]
Wheeler [8-1] at North Judson [3-6]
River Forest [0-9] at Bowman Academy [0-9]
Hammond Noll [1-8] at Rensselaer Central [9-0]
SECTIONAL 34 [BRACKET]
Prairie Heights [1-8] at Bremen [4-5]
Wabash [1-8] at Manchester [4-5]
Central Noble [3-6] at Eastside [8-1]
Woodlan [6-3] at Churubusco [6-3]
SECTIONAL 35 [BRACKET]
Tipton [3-6] at Lewis Cass [8-1]
Benton Central [1-8] at North Putnam [4-5]
Taylor [0-9] at Lafayette Central Catholic [6-3]
Southmont [3-6] at Delphi [4-5]
SECTIONAL 36 [BRACKET]
Lapel [3-6] at Elwood [2-7]
Alexandria [8-1] at Eastern (Greentown) [3-6]
Bluffton [2-7] at Madison-Grant [4-5]
Frankton [1-8] at Oak Hill [7-2]
SECTIONAL 37 [BRACKET]
Indianapolis Washington [3-6] at Indianapolis Ritter [5-4]
Park Tudor [1-8] at Cloverdale [1-8]
Cascade [1-8] at South Vermillion [3-6]
Monrovia [7-2] at Speedway [3-6]
SECTIONAL 38 [BRACKET]
Shenandoah [7-2] at Indianapolis Scecina [3-6]
Union County [3-6] at Heritage Christian [7-2]
Indianapolis Broad Ripple [1-8] at Centerville [5-4]
Knightstown [4-5] at Winchester [8-1]
SECTIONAL 39 [BRACKET]
Triton Central [8-1] at Indianapolis Manual [0-8]
Clarksville [3-6] at Providence [6-3]
Eastern (Pekin) [0-9] at Crawford County [2-6]
Milan [5-4] at Paoli [6-3]
SECTIONAL 40 [BRACKET]
Southridge [6-3] at Sullivan [5-4]
Forest Park [1-8] at Evansville Mater Dei [9-0]
Tell City [2-7] at Eastern Greene [5-4]
South Spencer [4-5] at North Posey [6-3]
CLASS 1A
SECTIONAL 41 [BRACKET]
Triton [2-7] at South Central (Union Mills) [3-6]
Lake Station [4-5] at LaVille [6-3]
Culver [2-7] at Whiting [9-0]
Winamac [9-0] at West Central [6-3]
SECTIONAL 42 [BRACKET]
Caston [2-7] at Seeger [1-8]
South Newton [6-3] at Carroll (Flora) [1-8]
Frontier [2-7] at North White [5-4]
Pioneer [8-1] at Tri-County [2-7]
SECTIONAL 43 [BRACKET]
Northfield [7-2] bye
South Adams [3-6] at Adams Central [4-5]
Southern Wells [6-3] at North Miami [1-8]
Southwood [6-3] at Fremont [0-9]
SECTIONAL 44 [BRACKET]
Clinton Central [4-5] bye
Indianapolis Tindley [4-5] at Sheridan [5-4]
Clinton Prairie [2-6] at Tri-Central [8-1]
Indiana Deaf [7-2] at Indianapolis Shortridge [7-2]
SECTIONAL 45 [BRACKET]
Eastern Hancock [7-2] at Cambridge City Lincoln [2-7]
Tri [0-9] at Monroe Central [6-3]
Union City [4-5] at Hagerstown [4-5]
Northeastern [9-0] at Wes-Del [3-6]
SECTIONAL 46 [BRACKET]
West Washington [5-4] at South Putnam [5-4]
Edinburgh [3-6] at Indianapolis Lutheran [6-3]
Indianapolis Howe [4-5] at Trinity Lutheran [4-4]
South Decatur [4-5] at North Decatur [2-7]
SECTIONAL 47 [BRACKET]
Rockville [6-3] at North Central (Farmersburg) [4-5]
Attica [8-1] at Fountain Central [7-2]
Riverton Parke [0-9] at Covington [4-5]
North Vermillion [9-0] at Turkey Run [3-6]
SECTIONAL 48 [BRACKET]
Tecumseh [6-3] bye
North Knox [7-2] at Springs Valley [1-7]
Wood Memorial [0-9] at Linton-Stockton [8-1]
North Daviess [5-4] at Perry Central [7-2]